Archiwum

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

ZOSTAŃ RODZINĄ ZASTĘPCZĄ

19 października 2015

06.07.2015
ZOSTAŃ RODZINĄ ZASTĘPCZĄ

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie zostało wyznaczone na organizatora rodzinnej pieczy zastępczej, w związku z czym realizuje zadania w zakresie pieczy zastępczej. Zespół do Spraw Rodzinnej Pieczy Zastępczej na co dzień współpracuje z rodzinami zastępczymi, udziela im wsparcia i poradnictwa.
W związku z dużymi potrzebami w zakresie tworzenia nowych rodzin zastępczych Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie ponownie prowadzi akcję poszukiwania rodzin zastępczych.

Zachęcamy wszystkie osoby zainteresowane rodzicielstwem zastępczym do zrobienia pierwszego kroku jakim jest kontakt z tutejszą instytucją. Z otwartością i zaangażowaniem odpowiemy na wszystkie Państwa pytania, rozwiejemy pojawiające się wątpliwości i przedstawimy na czym tak naprawdę polega pełnienie tej ważnej roli jaką jest rodzina zastępcza. Naprawdę warto…

Lidia Żurek – Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Lędzinach

Terminy grup wsparcia

19 października 2015

13.05.2014r
Uprzejmie informujemy o najbliższych terminach grup wsparcia:

Rodziny zastępcze, które są spokrewnione z dzieckiem – 9 czerwiec w godzinach: 9:30-11:00.

Rodziny zastępcze, które nie są spokrewnione z dzieckiem – 16 czerwiec w godzinach: 9:30-11:00.

Temat spotkań: Problemy emocjonalne – gdzie szukać pomocy? Różnica pomiędzy psychologiem, psychoterapeutą i psychiatrą.

W związku ze zbliżającym się okresem wakacyjnym, kolejny cykl spotkań grup wsparcia zostanie zorganizowany od września 2014 roku. O terminach i tematach grup wsparcia rodziny zastępcze zostaną poinformowane pisemnie oraz za pośrednictwem niniejszej strony internetowej.

koordynatorzy rodzinnej pieczy zastępczej wzięli udział w Seminarium Edukacyjno-Rozwojowym

21 lipca 2016

W dniu 20.06.2016 roku koordynatorzy rodzinnej pieczy zastępczej wzięli udział   w Seminarium Edukacyjno-Rozwojowym „Integracja życia – lepiej kochać, pracować i być” organizowanym przez Centrum Pomocy Psychologicznej Terapii i Edukacji VERSO  w Tychach. Pracownicy byli uczestnikami warsztatów prowadzonych przez psychologa        dr Dorotę Krzemionkę, psychoterapeutę dr Jadwigę Koźmińską-Kiniorską oraz wykładu prowadzonego przez psychofarmakologa, neurobiologa i biochemika –  prof. dr hab. Jerzego Vetulaniego. Seminarium obejmowało tematykę dotyczącą zagadnienia tożsamości oraz tego, jak usprawnić swój mózg, aby żyć zdrowo i zachować jak najdłużej sprawność umysłową.

 

zdjęcia z seminarium

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2017-08-21
Data publikacji:2017-08-21
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Sławomir Niemiec
Liczba odwiedzin:1607